detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon

MİSYONUMUZ,

      DETGİS, Denizli de ki Tekstil ve Giyim Sanayicilerinin bir çatı altında birleştirilerek organize hareket etmelerini ve etkin biçimde konjoktürel gelişime uyum için gerekli faaliyetleri yürütmeyi, Sektörel değişiklik ve gelişmeler ışığında  yönlendirmeyi , ayrıca bu sektörün ihtiyaçlarını belirleyerek sanayicilere doğru yatırım, doğru ürün odaklı çalışmalarına yardımcı olmayı hedefler. Üyeleri arasında hiçbir ayrıma gitmeden, tamamen Tekstil Sektörüne hizmet amaçlı oluşturulan DETGİS,  düzenlediği seminer ve toplantıların yanında, düzenlenen fuarlara toplu katılımı ve ziyaretleri en üst seviyeye taşımayı hedeflerken, İşletmelerin ihtiyacı olabilecek akademik desteği de sağlamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte Sektörde ihtiyaç hasıl olacak projeleri ortaya koyarken, Üyeleriyle de gerekli istişarelere başvurarak başarı oranını yükseltmeyi görev bilmiştir.

VİZYONUMUZ,

      Mesleki Eğitimin, Sektörel öneminin yüksek derece de hissedildiği günümüzde, eğitim alanında araştırmalar yapmak ve öğrencileri doğru yönlendirebilmek için çalışmalar yapmak en temel hedefimiz. Sektöre kazandırılacak her akıl, ilerleyen zaman içinde kaybedilecek iş gücünün tamponunu oluşturmaktadır. Bu düşünceyle bizler, Mesleki Eğitimin ilk başında oluşabilecek pürüzleri ilk başta gidermeyi görev biliriz. Gelecekteki iş gücü kaygısının, günümüzdeki doğru adımlarını planlamak temel düsturumuzdur.

Hayal gücünün sınır tanımayan cazibesinin, şekillenerek kâğıda dökülmüş yansımasını bir bütün içinde dünyaya getirebilmek tasarımcılarımızın meziyetidir. Bu özelliğiyle tasarım demek, değişim demek, hareket alanını genişletmek ve bunun için gerekli zemini oluşturabilmek varoluş sebebimizdir. Moda ve Tasarım alanında yapılacak yarışmalar, bizleri hayal dünyamızın da ötesine götürecek ve Teknolojinin Teknik Tekstillerle bütünleşmesine şahit olacağız.

Gerçeğe dönüşen tasarımların Marka yolunda ilerlemesi, istenen sonuçken, bizler de üstümüze düşen görevi yerine getirebilmek için projeler geliştirmeye odaklıyız.

İnsanlık tarihinde yaşamsal ihtiyaçlar hiçbir zaman son bulmamışken, var olan değerlerimizin ait oldukları tahta kurulmaları için savaşıyoruz.

Biliyoruz ki, bir kağıt peçete asla bir havlunun yerini tutamaz… 

     

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week