detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
Carlin International SS 2016 trend sunumları için geliyor

DETGİS Vizyon Seminerleri kapsamında, 14 Ekim 2014 Salı günü Denizli İhracatçılar Birliğinde SS 2016 Trend Sunumları için, Carlin International'dan Güllü Delidumanı misafir ediyor.

Tarih: 14.10.2014
Yer: Denizli İhracatçılar Birliği
Saat: 15:30 - 18:00
(Seminere Katılım; kişi başı 100 TL'dir.)
Davetiye için; info@detgis.org.tr

Concordia B.V.; 35 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Ultimo şirketinin çatısı altında 2002 yılında Amsterdam’da kuruldu. Tasarım destek hizmetleri sunan Concordia; başta tekstil olmak üzere tüm sektörlerde tasarım konusunda yaşanan eksikliğin karşılanmasını ve geleceğin trendlerinin yakalanabilmesini hedefler.

Concordia tarafından sunulan hizmetler arasında; Carlin International temsilciliği, tasarım danışmanlığı, ürün geliştirme, fuarlarda, üniversitelerde ve ilgili derneklerde düzenlenen sunumlar, atölye çalışmaları ve staj programı yer alır.  

Concordia tarafından sunulan hizmetler:

 

 • Tasarım Danışmanlığı : Concordia yerli ve yabancı tasarım danışmanları ile birlikte, yaratıcılık, iki yıl sonrası için öngörülen trend bilgileri ile üretim yönlendirmesi, satışta tasarımın gücünü kullanma, markanın doğru mesajlarla yansıtılması ve pazarlama stratejilerinde ürün ve marka özelliklerinin yansıtılması konularındaki talepleri karşılamaktadır.

 

 • Eğitim (Konferans & Atölye Çalışmaları) : Concordia, belli süreler içinde profesyonel kadrolar, çeşitli sektörlerin sanayi kuruluşları, öğretim kurumları, meslek birlikleri için uzmanlık alanına giren konularda bilgi, deneyim ve yenilikleri paylaşmak üzere eğitim ve bilgilendirme seminerleri, konferanslar, toplantılar düzenler. Üretici firmaların koleksiyon çalışmalarında ürünleri sezon trendleri ile bütünleştiren ve marka değerlerini yükselten özel grup çalışmaları, müşteri kitlesine yönelik koleksiyon hazırlanması için tasarım ve pazarlama bölümlerinin kendilerini güncellemelerini sağlayacak görsel sunumlar, özel programlar düzenler veya düzenlenen bu tür toplantılara katkıda bulunur. Concordia olarak düzenlediğimiz sunumlar aşağıdaki gibidir :
 • Farklı yıllardaki Evteks Fuarlarında Trend Sunumları,
 • Gaziantep Ticaret Odasıyla düzenlenen Sihirli Eller Projesi kapsamında Trend Semineri,
 • Uludağ Ihracatçılar Birliği ile Tasarım Günleri,
 • Demirtaş Organize Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği Trend Günleri,
 • TGSD Eğitim Programları,
 • Galatasaray Üniversitesi – Geleceğin Yansımalarına Dokunun,
 • Istanbul Fashion Week  Trend Sunumları

Concordia olarak gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmaları:

 

 • Ticari firmalarda (Özdilek, İntema, Vitra…..v.b.)
 • İhracatçı Birliklerinde ( Uludağ İhracatçılar Birliği….v.b.)
 • Eğitim Kurumlarında (Istanbul Ticaret Üniversitesi….v.b.)

 

 

 • Koleksiyon & Ürün Geliştirme : Concordia talep üzerine, müşterilerilerinin belirlediği hedef kitlenin yaşam tarzına uygun olarak ve sezon trendlerinden yola çıkarak hazırlanan ve özel hikaye panoları ile gruplandırılan ürün önerileri oluşturur. Saptanan tarza uygun malzeme ve aksesuar seçimi, renk grupları ve siluetlerin belirlenmesi, modellerin detaylandırılarak teknik çizimlerinin gerçekleştirilmesi, koleksiyon planının oluşturulması, prototiplerin hazırlanması, sunum stratejisinin saptanması, etaplarının kısmen veya tamamen gerçekleştirilmesinde etkin ve sonuçlandırıcı bir görev üstlenmektedir.

 

 • Carlin International temsilciliği : Concordia’nın faaliyetlerinin başında bir Fransız tasarım şirketi olan Carlin International’ın hizmetlerinin mümessilliği geliyor.

Carlin tarafından sunulan hizmetler:

 

 • Trend Kitapları: Tasarım, pazarlama ve iletişim konularında tüm sektörlerdeki tasarımcılara yön gösterecek şekilde, sezonların nabzına göre hazırlanmış zengin fikirlerden ve dokulardan oluşan 12 adet kitap sunar. Her sezon için 1,5 ile 2 yıl öncesinden koleksiyon oluşturmaya yönelik fikirler ve çözümler üreten ve sınırlı sayıda basılan bu kitaplar; aylarca süren seyahat, gözlem ve araştırmalar sonucu yaratıcı ekiplerce hazırlanmaktadır.

 

 • “Zoom Carlin”: Trend kitaplarının özünü ortaya koyan CD Rom’lar pazarlama bilgilerini de sunarak sezonları tanımlar.

 

 • Danışmanlık Hizmeti: Ürün geliştirme, marka yaratma, pazarlama stratejileri ve koleksiyon yaratma konularında geniş kapsamda hizmet verilmektedir.

 

 • İletişim Danışmanlığı: Firma kimliği veya hazırlanan koleksiyonun sunum ve tanıtımına yönelik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

 

Carlin International
http://carlin-groupe.fr/?lang=en

1/ Carlin International  yaratıcı  öngörüler vermek üzere 1946 yılında Paris’de  kurulmuş Fransız bir trend ofisidir.

2/ Trendleri  Tasarım, Pazarlama, İletişim departmanlarından oluşan profesyonel ekipleri ile  360 derecelik bir açıdan ele aldığı stratejiler ile değerlendirir.

3/ 21 ülkedeki temsilci ağı ile uluslararası bir vizyona sahiptir.

4/ Makro trendler işlenirken demografi, sosyoloji, inovasyon, politika ve ekonomi unsurlarının analizleri üzerine odaklanılır.

Bu araştırmalar Pazar Gözetimi departmanı tarafından sürdürülür.

5/ Buna paralel olarak Carlin’in yaratıcı ekibi mimari, görsel sanatlar, tasarım, sinema, müzik ve edebiyat alanlarında yeni yeni belirmeye başlayan trendleri saptarlar.

6/ 18 /24 ay öncesinden Trend senaryolarının hayal edildiği aşamada Carlin ekibi toplanan bilgileri biraraya getirerek   ekibindeki yaratıcı kişilerin sezgileri ile harmanlar.

7/ Carlin Trend analizlerini, 12 ayrı Tasarım kitabı ve danışmanlık hizmetleri aracılığı ile dünya çapında pek çok marka ile paylaşıyor.

 

Güllü Deliduman

1980/Amasya

1995/1999 Mesleki Lise/Moda tasarım bölümü

1999/2003 Marmara Universitesi Atatürk Eğitim Fakultesi / Heykel Anabilim Dali

2005 yılından bu yana Concordia B.V bünyesinde tasarım, araştırma ve satış temsilcisi olarak görev almaktadır. Görev aldığı bazı projeler;

 

 • 2011: Gaziantep Ticaret Odası için, Halı sektörüne yönelik trend sunumun hazırlanması , sunumu ve Carlin International tarafından hazırlanan 2014 Genel trend sunumu 

 

 • 2009: Uludag İhracatcilar Birligi için Yaşam Şekilleri ve Pazar konulu sunum hazırlanması ve bunu tamamlayan atölye çalışmasının yürütülmesi

 

 • 2008: Worl Heritage T-shirt Projesi; ürünün baskılarının tasarlanmasından numunelendirilmesine kadar ki aşamaların takibi ve sorumluluğu

 

 

 • 2007: Vitra için Mutfak yaşam şekilleri konulu sunum hazırlanması aşamasında araştırma ve verilerin toplanması ve sumunu tamamlar nitelikteki atölye çalışmasının yürütülmesi

 

 • 2005-2006: Amerikalı tasarımcı Mariam Jalabi ile YKM için  dış giyim koleksiyon hazırlanması

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week