detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
DETGİS, Teknik Tekstiller de yeni buluşlar arayacak

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu sene yine üyeleriyle birlikte Teknik Tekstiller Fuarına gidiyor.

DETGİS, misyon ve vizyonunun ışığında, daima üretim ve inovatif ürünlerin arayışı düşüncesiyle, üyeleriyle,  bu yıl Almanya Frankfurt’ta düzenlenen Teknik Tekstiller Fuarına Denizli den, İzmir den ve İstanbul dan katılan 30 iş adamı ve Pamukkale Üniversitesinden 3 akademisyen ile çıkarma yapıyor. DETGİS’in fuar tecrübesi ve gözlemledikleri yenilikleri bir önce üretim hayatlarına geçiren üyeleri, bu yıl da sürpriz ve tasarım harikası ürünlerle dönecekler.  Gezinin, katılımcıların gözlemlemesi ve ikili görüşmeler haricinde, P.Ü den akademisyenlerle gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor. Guruplar halinde Fuarı gezecek olan kafile, grup önderi akademisyenlerle her ürün ve konu için istişare yapabilme ve konu hakkında anında akademik bilgi alabilme ve inceleyebilme şansı yakalayacak.

Tekstil sektörünün en hızlı büyüyen alanı olan teknik tekstiller günümüzde tıp, taşımacılık, koruyucu giysiler, tarım, spor malzemeler, paketleme, jeotekstiller, inşaat ve filtrasyon gibi birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Teknik tekstillerin konfeksiyon için üretilen tekstillerden kabaca iki kat hızlı büyüdüğünü veriler göstermektedir.  DETGİS Üyeleri, gelişen teknik tekstiller sektöründe başarılı olabilmek için konvansiyonel tekstillerde elde ettikleri bilgi birikimini, başarı ve tecrübelerini günümüzün en temel stratejik kavramı olan AR-GE çalışmalarıyla bütünleştiriyor  ve gücünü bu konuda yoğunlaştırıyor. Bu yönlenmeyle, rekabet gücüne destek sağlayacak katma değeri yüksek teknik tekstil ürünleri ile ülkemizin temel sektörlerinden biri olan tekstil sektörünün sürdürülebilirliğini de sağlamış oluyorlar.

Teknik Tekstiller sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan Techtextile 2013 Fuarı 11-13 Haziran 2013 tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenleniyor.   Ayıca DETGİS Üyeleri farklı ülkelerden fuara incelemelere gelen yaklaşık 150 firma ile ikili görüşmeler yapacak. Techtextile Fuar gezisi KOSGEB desteği ile de her yıl katılımcı sayısını artırarak devam ediyor. 

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week