detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
DETGİS, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol imzaladı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) protokol imzaladı. Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül’ün makamında imzalanan protokol gereği, DETGİS Yönetim Kurulu ve üyeleri, Endüstri Meslek Liseleri Tekstil Bölümü öğrencileri ile tekstil sektörü hakkında bilgi ve becerilerini paylaşacaklar.

Öğrencilerin, Tekstil Sektörü hakkında bilgilendirilmesi ileriyi görebilmesi vizyon sahibi olabilmeleri, tekstil sektörünün gelecek yıllarda yön alacağı Teknik tekstiller konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak; aynı zamanda tekstil sektörü adına daha önce edinilmiş yanlış bilgi ve tercihlerin düzeltilmesi gibi hizmetlerin verileceğini söyleyen DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, bu protokolün Türkiye’ye örnek olacağını belirtti.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”
Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal yaptığı konuşmasında; “ Denizlili sanayicilerinin kurmuş olduğu bir derneğiz. Mesleki eğitim veren okullarımıza yönelik yapacak olduğumuz bu protokolün Türkiye’de bir ilk olduğunu düşünüyor ve örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Sektörel sivil toplum kuruluşlarının kamuoyunu bilgilendirip, öğretmenler, öğrenciler ve velilerle temas kurmaları ve destek olmaları açısından önemli bir konu olarak görüyorum” dedi.

“ÖĞRENCİ SAYISI ARTAR”
Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül protokol imza öncesi yaptığı konuşmasında; “ Milli Eğitim Bakanlığı teknik eğitim okullarımızdaki yöneticilerimiz ve bölüm şeflerimiz sektörlerindeki tüm işletmelerle ve sivil toplum kuruluşları ile diyalog halinde olmaları mesleki eğitimin gelişmesi ve yaygınlaşması açısından çok önemli ve ilimizde bunu en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. İlimiz sanayi ve tekstil kenti. Asıl başı çeken tekstil sektörü ve modern üretimden klasik üretime kadar hepsinin uygulandığı bir şehir. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli nedenlerle mesleki eğitim veren okullarımızın tekstil bölümleri tercih edilmemiş ve öğrenci sayıları ciddi oranda düşmüştür. Geçen yıl yaptığımız çalışmalarla ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün destekleri ile bu bölgede ki okulumuzda öğrenci sayısı bir nebzede olsa artmıştır. Değerli derneğimizle yapacağımız bu protokolle velilerin ve öğrencilerin bu alana yönlendirilmesine vesile olacağına inanıyorum. Ayrıca ilimizde tekstil sektörün nitelikli yetişmiş eleman ihtiyacı var ve bu ihtiyaç mesleki eğitim veren okullarımızla giderilebilecektir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürü Sebahattin ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal işbirliği protokolünü imzaladılar.

Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül’ün makamında gerçekleştirilen protokolde Müdür Yardımcısı Mehmet Kıvrak, Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, üyeler Mukaddes Başkaya ve Mustafa Koltuksuz hazır bulundu.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week