detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
DETGİS, Emniyet Müdürü Zeki Bulut’u ziyaret etti.

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut’u makamında ziyaret etti.

Denizli de ki en önemli sorunlardan birinin trafik olduğunun ve bu sorunun çözümü için yapılacak çalışmalara destek için DETGİS’ in bir sivil toplum kuruluşu olarak her projede yer almak istediğini vurgulayan DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, ‘Denizli de diğer illere nazaran toplum hayatını etkileyecek büyüklükte olumsuz olaylar yok, bunun için huzurluyuz ve şükrediyoruz, ayrıca Denizli Emniyet Teşkilatına da minnettarız, ancak günlük hayatta en çok sıkıntı çekilen konunun da trafik olduğunu biliyoruz. Biz DETGİS olarak Trafik Sorumluluğu düşüncemizle ilerleyen tarihlerde etkinlikler yapmak istiyoruz. Yaptığımız araştırma ve bilgileri de Üyelerimizle paylaşıyoruz’ dedi. Konuyla ilgili olarak Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, trafik karmaşasının ana temellerinden birinin de Denizli’nin kavşak İl olmasından kaynaklandığını, İzmir – Antalya – Ankara - Muğla bağlantısı olan şehirde İlimizden sadece diğer şehirlere ulaşmak için geçen araç sayısının günlük 65 bin civarında olduğunu ve bunlardan sadece bin tanesinin şehir içine girmek istemesiyle trafikte haliyle sıkıntı yaşandığını belirtti. Bulut; ‘Denizli halkının algısı ve ihtiyaçları bizim için önemlidir. Vatandaşımızın istediği şeyleri iyi tespit etmemiz gerekir. Şehirleşmeyle birlikte oluşan trafik sorunu ciddi mana da bir kültür olgusudur. Zamanla düzenlenecek olan sistematik yapı ileri de kendini gösterecektir ‘dedi. Bulut ayrıca; ‘ Denizli hırsızlık ve uyuşturucu vakalarında Türkiye ölçeğinde en düşük profilde olan illerden. Böyle bir huzur, eğitim ve kültür güzelliğinin yaşandığı şehirde trafik problemi de zamanla ortadan kalkacaktır ve belli bir trafik kültürü oluşacaktır. Araç sürücüleri herkesin can güvenliğini düşünmeli’ dedi. Bölge trafik hizmet binasının yerinin değiştirileceğini de söyleyen Bulut, değişiklikten sonra Ocak ayından itibaren şehre yönelik ciddi trafik çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Ziyaret de ayrıca Teknik Tekstiller den de bahseden DETGİS Başkanı İsa Dal, Emniyet birimlerinin sağlığı için daha rahat ve kullanışlı üniformalar konusunda da araştırmalar yaptıklarını, oluşacak güzel sonuçları da Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut ile paylaşacağının haberini verdi. 

 

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week