detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
DETGİS, Denizli Ticaret Odası ziyaretinde

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı İsa Dal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer’i ziyaret ettiler.  

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ‘Derneklerin beraber hareket etmeleri ve ziyaretleri bizleri sevindiriyor, Denizli Ticaret Odasında 29 Meslek Komitemiz mevcut. Bu komitelerde 100’e yakında meslek var ve Dernekler bizim Meslek Komitelerimizin toplanmış hali niteliğinde, meslek gruplarının sözcüsü ve önemli bir konumda söz sahibidirler. DETGİS’ in çalışmalarını ve ortaya koyduğu projeleri yakından takip ediyoruz. Sektörünün sıkıntılarını dile getiren ve bunlar için çözüm yolları arayan ve gelişim için tüm olanakları seferber etme yolunda ilerlemektedir’’ dedi. DTO’nun portföyüne uygun olduğu sürece Derneklerin destekçisi olduklarını belirten Özer; DETGİS  Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal’ın 7 Mart gününü ‘Türk Havlu ve Bornoz Günü’ ilan etmesini beğendiklerini ve desteklerini de sözlerine ilave etti.

DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, ilan ettikleri ‘Türk Havlu ve Bornoz Günü’ düşüncesinin gayet yerinde olduğunu ve bundan sonraki süreçte gerekli çalışmaları yaparak, bu güne özel program ve geleneksel kutlamaları gerçekleştirmek istediklerini söyledi. DETGİS Yönetim Kurulu Üyelerinden Turgut Tosunoğlu, konu ile ilgili;  Derneğin Misyon ve Vizyon olarak üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştığını ve bu noktada, Denizli’nin yeni bir jenerasyona ihtiyacı olduğunu, mühendislik ve tasarım açısından yeni bir profesyonel alt yapı ve kadro yapma hedeflerinin olduğunu belirtti. 

Üreten kesimin kuşaktan kuşağa geçişlerinde kendilerini yetiştirememesinin sıkıntılarının konuşulduğu ziyarette, bu konuda yapılacak çok iş ve masaya yatırılması gereken çok proje olduğunu belirten DTO Başkanı Özer; bu konuda istişare yapmak isteyen kuruluşlara kapılarının açık olduğunu belirtti. ABİGEM işbirliğiyle hayata geçirmeyi planladıkları bir projenin hazır olduğunu belirten Özer, gerekli yatırım için ilk adımların atıldığının da müjdesini verdi. Nitelikli iş gücü ve iş geliştirme eğitimlerinin yapılacağı bu yeni proje için DTO’ nun yapacağı Bursa BEGEV ziyaretinden bahseden Özer; ‘’Kurulacak olan eğitim merkezi ve proje için gerekli olan bu gezi bizlere bir çok noktada esin kaynağı olacaktır’’ şeklinde konuştu.

Ziyarette ayrıca, Denizli de tekstilin hiçbir zaman sona ermeyeceğini bir kez daha dile getiren DETGİS  Başkanı İsa Dal, Denizli’nin Teknik Tekstilde çok hızlı ilerleyebileceğini, bunun için Şirketlerin bütçelerinin sadece yüzde iki ya da üçünü ayırarak AR-GE kültürünü geliştirmesiyle bunun başarılabileceğini söyledi. AR-GE konusunda hükümetin de çalışmalarının yoğunlaştı günümüzde, beklenen sürpriz açıklamalarda gündeme geldi.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week