detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
7 Mart Dünya ''Türk Havlu ve Bornoz Günü'' kutlu olsun!

Tekstilin tarihi başkenti olan Denizli’de 2000 yılında Denizli’mizin duayen işadamları tarafından kurulmuş olan derneğimizde bayrağı devralmanın gururunu yaşıyoruz. Sektörümüzü inşa ederek bu günlere taşıyan büyüklerimize öncelikle saygılarımızı ve şükranlarımızı sunarız.

Yaşadığımız bilgi çağı içinde üretimden pazarlamaya kadar çok önemli değişimler gözlemliyoruz ve buna uyum sağlamakta gecikmemeliyiz. Gelişim ve acil dönüşüm şart.  Burada görmüş olduğunuz çalışma arkadaşlarımız ile  kendi alanında zirveye ulaşmış bir sektörü dönüşüme hazırlamak için kolları sıvamış durumdayız.

Bu doğrultuda disiplinler arası iletişimi geliştirmek için çaba sarfedecek ve birfiil saha çalışmaları ile teoriden çok uygulamaya yer vereceğiz.

Sektörümüzün üretimini çeşitlendirmek adına yapmış olduğumuz Ev ve Plaj giyimi gibi Hazır Giyim unsurlarını geliştirecek ve önümüzdeki yıl IFEXPO fuarında Denizli olarak daha güçlü yer alacağız.

Markalaşma yolundaki en önemli unsur olan tasarım altyapımızı güçlendirmek amacıyla projeler üretmeye devam edeceğiz.

Ev tekstili alanındaki gücümüzü yine niş fuarlarda göstermeye devam edeceğiz ve yine önümüzdeki yıl şubat ayında İzmir IF Wedding Fashion fuarının yanında, Denizli ye ait olarak IF Wedding Home Fashion fuarını başlatacağız.

Önemli hedeflerimizden biri, cirolarından ARGE için pay ayırmayan firmalarımızın önümüzdeki iki yıl içinde cirolarından asgari %2 lerini ayırarak Üniversiteler ile birlikte teknoloji ve patent üretecek konuma getirmek. Teknik tekstil alanında yatırımların artması farkındalığın artması amacıyla projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Hedefimiz Denizli’nin tekstil alanında önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’nin teknoloji üssü haline gelmesi.

Yıllardır dillendirilen tekstilin biteceğine dair söylentilerin boşa çıktığını görüyoruz, ancak sektörün yitirdiği itibarın tekrar tesis edilmesi ile birlikte, mesleki eğitimin üzerinde durulması ve geliştirilmesi ile, sektörün teknolojik gelişimlere daha açık ve verimli katkı sağlayacak yüksek nitelikli personele kavuşması için çalışmalara hız vererek devam edeceğiz.

 

Firmalarımızın verimliliklerini artırmak amacıyla “Yalın Üretim Yöntemlerinin” yaygınlaştırılması gerekir. Kurum kültürü en ufak atölyeye kadar yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz.

Denizli’nin dışarıya açılan en önemli pencerelerinden biri İzmir’dir. İzmir ile otoyol bağlantımızın bir an önce tamamlanması, hızlı tren hattının yapılması ile ticari üretimizin dış pazarlara ulaşımı daha hızlı olacaktır. İzmir tasarım, pazarlama, akademik  ve fuar altyapısı ile Denizli ile entegrasyonu büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Denizli aslında İzmir in gelişimi için çok büyük fırsattır.

Tekstil Denizli’nin geçmişinde vardı ve Denizli’nin geleceği Tekstil olmaya devam edecektir. 

Dünyanın en kaliteli havlu ve bornozun üretildiği ve ününü dünyanın her köşesine duyurabilmiş bir kentin Tekstil derneği olmanın haklı gururu ile kendimizde Dünya’da 7 Mart tarihinin “Türk Havlu ve Bornozunun” kutlandığı gün olarak ilan etmek istiyoruz. 7 Mart tarihinin bu anlam ve önemle hatırlanmasını ve özellikle Türkiye’nin bu güne sahip çıkmasını rica ediyoruz.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week