detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
DETGİS Yeni Yönetim Kurulundan, Vali Demir’e ziyaret

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı İsa Dal ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Abdülkadir Demir’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarete, geçtiğimiz ay Denizli İhracatçılar Birliğinde gerçekleşen DETGİS Olağan Genel Kurulunda Başkanlık görevine yeniden seçilen İsa Dal ve yeni Yönetim Kurulu Üyelerinden Turgut Tosunoğlu, Mustafa Koltuksuz, Faruk Oğuz, Fuat Özsoy, Mukaddes Başkaya, Cevat Akçil ve Ahmet Güntaş katıldılar. Ziyarette, DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal; Denizli’nin tekstil de üretim üssü olması gerektiğini ve kullandığı teknolojiyle teknik tekstilde merkez olacağına inandıklarını belirtti. Standart üretimden uzaklaşarak markalaşma ve tasarım üzerine yoğunlaşacaklarını söyleyen İsa Dal, konu ile ilgili olarak ‘’İzmir ile Denizli birbirine entegre olmalı, çünkü İzmir tasarımda güçlü bir şehir, 9 Eylül ve Ege Üniversitesinin yaptığı çalışmalar Denizli için gerekli’’ dedi. Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ile Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin (DETGİS) birbirlerine olan yakınlığının da altını çizen Dal, her iki Derneğin ortaklaşa çalışmalarıyla ortaya konacak projelerin Denizli için önem teşkil ettiğini vurguladı.

DETGİS  Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırlamaktan sevinç duyduğunu belirten Vali Abdülkadir Demir ‘Denizli için ne yapabiliriz’ düşüncesine bağlı olarak ‘Arama Toplantıları’ tertiplemek istediklerini belirtti. Yapılacak bu toplantı ve sunulacak görüş raporlarıyla, başarı kriterlerinin daha da yükseltilebileceğini söyleyen Demir; ‘Müteşebbis ve mantık bu şehirde mevcut, hep birlikte bir araya gelerek tartışmalıyız, elimizde ne var ve ne yapabilirizi konuşmalıyız’ dedi. Pamukkale Üniversitesi ve Teknokentle iç içe olunması gerektiğinin altını çizen Vali Demir, Denizli de ki potansiyelin yapılacak bu toplantılarla gün yüzüne çıkacağını ve gerekli adımların atılacağına inandığını belirtti. 

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week