detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
DTO VE DETGİS, ITMA 2015’E DAMGA VURDU
Denizli Ticaret Odası ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS), “tekstil ve konfeksiyon makineleri sanayinin olimpiyatı” olarak kabul edilen ve 4 yılda bir düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’na (ITMA), damga vurdu.


Denizli’den direk Milano’ya uçuşlu ve yüzde 50 Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile Denizli’den 150 firma temsilcisi, 12-19 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde gerçekleştirilen ITMA Fuarı’nda araştırma ve inceleme yapma fırsatı yakaladı.  
Denizli’den iki firmanın stand açtığı fuara, Denizli Ticaret Odası’nı temsilen Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özkan Haybat, Ali Önal ile Ramazan Çelikkol katıldı. Organizasyon ile ilgili açıklama yapan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Denizli Ticaret Odası ve DETGİS üyelerinin fuarda yeni teknolojileri yakından takip etmeleri, araştırma, inceleme ve işlerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla Denizli’den direk uçak kaldırdıklarını belirtti.  
Birçok organizasyonda olduğu gibi KOSGEB’in yüzde 50 desteğiyle ITMA Fuarı’nda Denizlili firmalara kolaylık sağladıklarını anlatan Başkan Özer, “KOSGEB’in yurt dışı gezisine öncülük etmesi, iş adamları için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Yurt dışı mecralarda yeni pazar arayışlarına ek olarak yeni teknoloji ve ürünlerin takibinin yapılmasını önemsiyoruz ve destekliyoruz. Üyelerimizin yeni teknolojileri ilimize kazandırması, yeni müşterilerle tanışarak ticarete başlamaları, ekonomiye katkı olarak geri dönmektedir. Bizlere yurtdışı fuar ve iş gezisi desteğini esirgemeyen KOSGEB’e çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. 
DETGİS Başkanı İsa Dal ise 4 yılda bir tekrarlanan ITMA Fuarı’na Denizli Ticaret Odası ile birlikte organizasyon düzenlemelerinin önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirterek, şöyle konuştu: “Denizli sanayicileri fuarda, büyük gururla Denizli’den direk uçak ile gelindiğini her fırsatta ifade ettiler. Başarıyla gerçekleşen ve memnuniyetin en üst seviyede gerçekleştiği bu organizasyonda, emeği geçen Denizli Ticaret Odası ve DETGİS yönetim kurulu üyelerine derin şükranlarımı sunarım. Önümüzdeki dönemlerde yine ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Denizli Ticaret Odası ile birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.” 

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week